Soğuk iklimlerde, ticari ve konut dışı su depoları, depoya ve tesisata zarar verebilecek ve su kaynağının güvenliğini tehlikeye atabilecek donmaya karşı korumak için depo yalıtımına ihtiyaç duyar. Dış mekan su depolarını donmaya karşı korumaya yönelik diğer yöntemler arasında elektrikli dalgıç su ısıtıcıları, elektrikli ısıtma battaniyeleri ve harici ısıtma sistemleri yer alır. Bununla birlikte, ısı yalıtımı kurulumdan sonra enerji veya bakım gerektirmez ve dış su tankını soğuktan korumak için uygun maliyetli bir yol sağlar.

Depolama Tankı Yalıtımı Neden Uygulanmalı?

Dış mekan su depolama tankına yalıtım uygulamak, içme, temizlik ve diğer birçok kullanım için yıl boyunca sabit su temini sağlayacaktır. Buna ek olarak, ticari yiyecek ve içecek hazırlama, tarım ve sulama, yangın söndürme ve endüstriyel üretim dahil olmak üzere birçok ticari uygulama için su dağıtımı kolaylaştırılabilir. Birçok aile evdeki su depolarını çok faydalı bulur. Uzun süreli su depolama, su faturalarında tasarruf sağlar, su kısıtlamaları sırasında ailenin yaşam standardını korur, doğal kaynakların korunmasına katkıda bulunur ve bir evin bahçesini sulamak için su sağlar. 

Dış Mekan Su Depolarını Aşırı Sıcaklıklardan Koruma

Aşırı soğuk sıcaklıklar, su donarken genleştiği için su depolama tanklarının ve tesisatın bütünlüğünü tehlikeye atar. Su deposu donarsa, özellikle kışın çözülmesi uzun zaman alabilir. Bu nedenle, kış su kaynağınızı güvende tutmak için ilk dondan önce, dış tank izolasyonu veya dalgıç elektrikli su ısıtıcısı, elektrikli ısıtma battaniyeleri veya harici bir ısıtma sistemi ile tankı kışa hazırlamanız gerekir.  

Donma Riskini En Aza İndirmek İçin İpuçları 

Yalıtım ve elektrikli ısıtma sistemlerinin kullanımının yanı sıra aşağıdaki faydalı ipuçlarını takip ederek tankınızın donma riskini en aza indirebilirsiniz; 

  1. Daha küçük bir tanktan daha yavaş donacağı için büyük bir tank satın alın. 
  2. Daha küçük bir yüzey boyutu, benzer kare veya dikdörtgen bir tanktan daha etkili bir şekilde yalıttığı için yuvarlak bir tank seçin.
  3. Kusurlar ısı kaybını artıracağından ve donma sürecini hızlandıracağından, tank ve boru ağındaki tüm çatlakları ve sızıntıları kontrol edin ve onarın.
  4. Daha kararlı ve tutarlı sıcaklıklar için tankı yeraltına yerleştirin.
  5. Daha ucuz plastik tankları seçin çünkü donma nedeniyle genleşme kuvvetine metal bir tanktan daha iyi dayanabilirler. 
  6. Suyu hareket ettirmek için bir tesisat sistemi veya basınçlı su hattı ile suyu açık tutun. 

 

 

Bu kategoride ürün bulunamadı.