Pvc zemin kaplama yoğun trafik alanlarında kullanılan yapısı gereği darbelere ve uvi ışınlara dayanım oranı yüksek olan anti bakteriyel zemin kaplamasıdır zemine komple yapışması sayesinde herhangi  büzüşme sözkonusu değildir. Üzerinde 0.70 0,50 vb. micron filim tabakası bulunan bu kaplamanın ek yerleri sıcak kaynak   ile kendi renginde kaynak filimi ile uygulandıktan sonra kullanılmaya başlayan bir kaplama türüdür.

Pvc zemin kaplamalarında Tarkett, Gerflor, Beefloor, DryFix , Forbo, Serflor, Mineflo vb. gibi Pvc Zemin Sistemleri olmak üzere tüm yapılar ile ilgili çözüm ve uygun fiyat üreten lider kuruluşuz. En uygun fiyata kısa sürede kaliteli çözüm üretmemiz, en küçük bir bölüm işinden en kapsamlı geniş projelerde başarılı sonuçlar sağlayan firmamız, en çok tercih edilen güvenilir firma olmamızı sağlamıştır. Yıllardır yaptığımız çalışmalarda tecrübesi ile teknolojiyi ve yenilikleri sürekli takip etmemiz, işimize verdiğimiz önemin başlıca göstergesi olmuştur. Eğitimli personelimiz gerekli işleri, gerekli malzemelerle gerektiği kadar malzeme kullanarak ve zamanında uygulayarak müşterilerimize en ekonomik fiyat sunmamızı sağlamıştır.

Pvc kaplama zemine uyulaması diğer zemin kaplama guruplarına göre daha kolay ve daha zordur daha kolay olan kısım düz döşemedir yani duvar diplerine süpürgelik olmayan alanlar zor olan kısmı tecrübe gerektiren yanı ise duvar diplerine süpürgelik yani pvc dönüş dediğimiz kısım bu kısım oldukca meşakatlı bir işdir.Öncelikle zemine pvc kaplama yapılmadan önce olmazsa olmaz dediğimiz bazı işlemlerden geçmelidir. 

Bunlardan ilki zemin etüdür zemin etüdü kısmı gerçekten pvc candamarıdır diye bileceğimiz gibi çok önemli bir faktör dür, düzgün zemin etüdü yapılmayan yada gerekli hazırlıklar olmadan körü körüne yapılan bir uygulama size dönüşü olmayacak bir sona götürür oyüzden zeminin nemi, zemindeki betonun mukavemmeti, zemindeki çatlaklar ve boşluklar bunların kesinlikle tamiratı yapılmalı ve üzerine zemin tesviye şapı atılmalı daha sonra atılan şap kurumaya burakılır nem ölçerle nemi ölçülür istenilen kurumaya ulaşmışsa şayet üzerine zımpara atılır ve uygulamaya başlanır. 

Size yukarda zor kısım olan kaplamadan bahsettim şimdi duvar diplerine dönüş yani süpürgelik istiyorsak ilk önce süpürgelik için ihtiyacımız olan kep yastık malzemesi hazırlıyoruz daha sonra duvarı çırpı ipi ie çırpıladıktan sonra duvara ve kep yastık malzemesine bali sürüyoruz ve kurumaya yakın duvara yapıştırıyoruz ardın dan dış köşe için gerekli kelebekleri dış köşelere pvc yapıştırıcısı ile yapıştırıyoruz bu işlemi de yaptıktan sonra malzememizi yere sarıp yapıştırma işlemine geçiyoruz yapıştırma döşeme işlemide bittikten sonra sıra geldi ek yerlerini kaynatmaya bunun için bize derz açma aparatı ve kaynak makinası lazım önce derzimizi açıyoruz daha sonra ise ynı renkte kaynak kordonumuzu kaynak makinası ile ısıtıp ekyerlerine uyguluyoruz kaynak soğudukdan sonra fazlalıklarını kaynak kesme aparatı ile alıp uygulamayı tamamlıyoruz.

 

 

 ​​

Bu kategoride ürün bulunamadı.