MANTOLAMA

Dış Cephe Mantolama, sadece ısı yalıtım değil, Ayrıca ses yalıtımı da sağlamaktadır. Dış Cephe Mantolama yönteminde kullanılan yalıtım levhası, ses yalıtımı konusunda da gayet başarılıdır. Bu şekilde dışardan gelen seslerin yapı içerisine girmesi engellenmiş olur, aynı şekilde içerdeki seslerin dışarıya çıkması da engellenmiş olacaktır. Özellikle gürültülü ve kalabalık alanlarda bulunan yapılarda çok işe yarayacak olan mantolama yöntemi, yalıtım konusunda uzman firmamız sayesinde başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Dış cephe mantolama ile oratalama olarak  %50 ile %60' lık ısı yalıtım tasarrufu sağlanmaktadır. Dış cephe mantolama ile ev ekonomisine, ülke ekonomisine fayda sağlamakla birlikte uzun vadeli olarak doğaya sağlayacağı faydalarda göz ardı edilmemelidir.

 

Yalıtımda Nelere Dikkat Etmeliyim?

Mantolama, çeşitli bileşenlerin bir araya gelmesi ile oluşur. Mantolamada kalite kaliteli bileşenlerin bir araya gelmesi ile oluşur. Bu noktada kaliteli ürün ve ekip ile çalışan ŞAHİN YAPI Tüm Çanakkale Bölgesinde Sizlere Mantolama Hizmetinde kaliteyi taahut ediyor.

 

Mantolama Neden Gerekir?

Yapılarda %50 enerji tasarrufu etmenizi sağlayan mantolama işlemi; binalarda rutubet ve küflenme gibi oluşumları engelleyerek yaşam kalitenize artı değer katmaktadır. Yatırım Maliyetinizi fazlasıyla size geri döndürmektedir.

Mantolama ve yalıtım kışın verimli bir ısınma, yazın ise verimli bir serinleme sağlayarak yaşam konforuna katkı sağlar. Dış cephe mantolama sistemlerinde ,ısı yalıtım sistemleri , fiyatları piyasada  hemen hemen aynı ama malzemeler çeşitli dir yada işçilikler farklı çıkmaktadır sizin için araştırıp fiyatların ortalaması ve açıklaması alındı yapılan bu işlem sonucunda nem ,rutubet ,ısı yalıtımı gibi sorunlar kesinlikle ortadan kalkıyor tabi bütçeyede yardımcı oluyor. Özellikle deneyimli bir ekip ve işini iyi bilen bir firma olarak size mantolama hizmetinde güven sunuyoruz.

 

ÇATI ISI YALITIMI

Çatı Yalıtımı; Bina dış kabuk elemanı olarak çatının, maruz kaldığı iç ve dış ortam fiziksel koşullarının kontrolleri amacıyla yalıtım önemli bir parametredir. Yalıtılması gereken başlıca etmenler su/buhar, ısı ışık/radyasyon ve ses olarak sıralanabilir.

Çatı Isı Yalıtımı Uygulamaları; Bina dış kabuğundaki ısı kaybının  önemli bir kesimini çatılardan kaybedilen ısı enerjisi oluşturmaktadır. Çatılarda bu ısı kaybının belirli nitelikte ısı yalıtım malzemeleri kullanılarak önlenmesi gerekir. 

Isı yalıtım malzemelerinin kullanımı çatının türüne göre değişiklik gösterecektir. Soğuk çatılarda çatı arasının mekan olarak kullanılmadığı durumlarda, ısı tutucu malzeme doğrudan döşeme üzerine serilebilir. Çatı arasının mekan olarak kullanılması durumunda, ısı yalıtımı sorununun doğrudan örtü sistemi içinde çözülmesi gereklidir.  

Bu kategoride ürün bulunamadı.