Teraslarda su yalıtımı doğru ve eksiksiz bir şekilde uygulanmalıdır. Su yalıtımı, doğru yalıtım malzemesini kullanmaz ve kalitesiz işçiliğe dahil edilirse, teraslarda su sızması kaçınılmazdır. Teraslarda su yalıtımı için poliüre uygulamasının önemi büyüktür. Teraslarda kırma kullanılmadan anında kullanılabilen, 80 yıllık ortalama ömre sahip bir teras yalıtım malzemesi olan Polyurea, uygulanacak zemine bakılmaksızın tüm yatay ve dikey alanlarda tek parça olarak uygulanabilme özelliğine sahiptir. .

Teras izolasyonu düzgün yapılmazsa, alt çemberlerde su sızıntısı kaçınılmaz bir gerçektir. Su, derzler arasındaki derzler nedeniyle zaman içinde terasların alt katlarına kolayca sızabilen bir yapıya sahiptir. Teraslardan çıkan su, zaman zaman kiremit taşınılarak giderilebilir ve aynı zamanda, alt odanın tavanındaki karanlık, suyun damlaması ve yüksek miktarda nem olması şaşırtıcı değildir. Teras izolasyon uygulamalarında sprey poliüre tercih edilmesinin birçok nedeni vardır. Normal teras yalıtım malzemelerine poliüre kaplama uygulaması, tek parça halinde sprey olarak uygulanan tüm yatay ve dikey alanları birbirine bağlayan mekanik mukavemet ve kimyasal dirençli bir teras su yalıtım uygulamasıdır.

Karo seramik veya çinili teraslarda izolasyon uygulaması

Etrafı dolaşmak için inşa edilen teraslarda veya açık çatılı çatılar olarak adlandırılan alanlarda genellikle beton levhalar ve fayanslar ve benzeri kaplama ürünleri tercih edilir. Ancak ülkemizin bilinmesi, ama önemsiz bir gerçek olması, çini su izolasyonu yapmamaktadır. Karo uygulamasını son kat olarak kullanmak isterseniz, su izolasyonu için poliüretan ve ısı yalıtımı için sprey poliüretan uygulamanız gerekir. Isı yalıtımının yanı sıra karolarda su yalıtımı uygulaması hayati bir öneme sahiptir.

Bu kategoride ürün bulunamadı.